Ücretsiz Python Programlama Dili Eğitimleri

Uzun yıllardır kullandığım programlama dillerinden biri olan Python üzerine yapay zeka, sistem ve web odaklı birçok proje, kurumsal eğitim ve danışmanlık yaparken gelen birçok video ya da canlı yayın istekleri oluyordu. Bunlara cevaben, 2020 de DeepLab.University olarak gerçekleştirdiğimiz uzun soluklu canlı Python programlama dili eğitimlerini YouTube hesaplarımızda yayına vermeye başladım.

Playlists :

İçerik : Python


Cihan Özhan ile Yapay Zeka Başlangıç Rehberi

Son yıllarda popüler bir başlık haline gelen Yapay Zeka ile alakalı yıllardır birçok farklı kaynaktan birçok soru ve eğitim isteği geliyor. Yapay Zeka alanında yıllardır kurumsal eğitimler veriyorum ancak iş-proje-girişim yoğunluklarım nedeniyle ne Udemy ne de kendi YouTube kanalımda pek bir kaynak paylaşamamıştım. Açıkcası yapay zeka yazılım altyapı, proje ve girişimleri geliştirmekten video eğitimler yapmaya fırsat bulamadım. Ancak kapalı grup olarak birçok özel kurum, kuruluş ve gruplara hem teorik hem sektörel hem de uygulamalı eğitimler vermiştim. Geçtiğimiz yıllarda yaptıkılarımdan bir tanesinin küçük bir kısmını video olarak yayınlamaya karar verdim.

Eğitim Başlığı


Merhabalar,

21.11.2020'de gerçekleşen DevNot Developer Summit 2020'de MLaaS üzerine bir sunum gerçekleştirdim. Elimden geldiğinde hızlı hızlı yoğun bilgi anlatmaya çalışsam da süremiz sınırlıydı :)

Etkinlikten alınan ekran görüntüleri(takipçilerden gelen)


Endüstri 4.0 Başlangıç Rehberi (Üretim Sektörleri için)

Merhabalar,

Istanbul Sanayi Odası üyeleri için online olarak verdiğim Endüstri 4.0 Başlangıç rehberi eğitimimin video kaydı, sunum ve sunumun makale halini paylaşıyorum.

ISO tanıtım bağlantısı : https://eoda.iso.org.tr/Seminer/SeminerDetay?seminerKodu=EGT6220

Bu eğitime 500’e yakın Endüstri profesyoneli online olarak katılmıştır.

Sunum

Video

https://www.youtube.com/watch?v=xVln4HU450Q

Cihan Özhan


Disiplinli Olmak ve Disiplin Kazanmak

Disiplin sektör, ilgi alanı ve odak bağımsız bir servettir. Bu yeti, kazanmadan hiçbir hedefe ulaşılmayacak en değerli motivasyondur. Güzel bir söz vardır: Disiplin, motivasyonun bittiği yerde başlar.

Bu yazımın konusu her değerli şeye ulaşmak için gerekli olan anahtar: disiplin

Genellikle yaptığımız temel hata, bir hedefe ulaşmak için yan ya da alt gereksinimlerin hazır olup olmayışı ile çok fazla ilgilenmektir. Maddi kaynak, ekip, motivasyon, enerji, sinerji, bilgi, odak vb vb… Halbuki bunlardan daha da önce edinilmesi gereken ve edinildiği takdirde üstte sayılan sorunların ve eksiklerin tamamını da çözecek ve sağlayacak olan şey disiplindir.

Disiplin nedir?

Disiplin, motivasyonun bittiği…


Merhabalar,

Uzun zamandır yapay zeka üzerine yaptığım çalışmalardan genel bazı temel bilgi ve tavsiyeleri toparlayıp, eğitimlerim ve internetten de gelen soruları toparlayarak bir sunum hazırlayıp yayınladım.

Bu sunumun amacı teknik kişilere yapay zeka hakkında genel bir bilgi kazandırmayı sağlamak ve sektöre yeni atılacak arkadaşlara da hızlı bir bakış atıp başlangıç yapabilmelerini sağlamaktır.

Yapay Zeka Sunum İçeriği:

Sunumun Hedefi:

Biyomimetik Nedir?


Son yıllarda Blockchain üzerine hem Decentralized Application(DApp) hem de protokol seviyede geliştirmeler yapıyoruz. Blockchain sektörünün gelişmesi ve artık hangi sektörde hangi sorunların çözülebildiğine dair birçok örnek ortaya çıkması nedeniyle çeşitli sektörlerden bu konularla ilgili yoğun şekilde eğitim, danışmanlık ve proje teklifleri almaya başladık. Tüm bu nedenlerden dolayı hem geliştiricilerin bu alanla ilgili hızlı bir fikir sahibi olmasını sağlamak, hem de bize sürekli gelen Blockchain sorularına toplu cevaplar verebilmek için Blockchain Uygulama Geliştirme Rehberi sunum ve makale serisi başlattım. Bu çalışmaları farklı versiyonlar şeklinde zaman içerisinde güncelleyip yenileyerek tekrar tekrar yayınlayacağım.

Sunumun başlığındaki Genel Bakış ibaresini ise Blockchain’e DApp ya da…


Merhabalar,

2013 yılında ciddi bir emek ve zaman ayırarak yazdığım 703 sayfalık İleri Seviye T-SQL Programlama kitabımı artık güncellemeyeceğim. Türkçe bilgi kaynağı oluşturmak adına bu konudaki bilgilerimi yeterince paylaştığımı düşünüyorum… Geçen yıllar içerisinde hem video eğitimlerimden hem kitap hem de fiziksel eğitimler vasıtasıyla binlerce uzmanın yetiştiğine şahit olmak, ve hatta bazılarının eğitmen, uzman ve danışman olarak çalıştığını görmek çok güzel… Şuan ise ağırlıklı olarak yapay zeka, blockchain teknolojileri ve Endüstri 4.0 gibi konseptler üzerine AR-GE ve proje çalışmaları yapıyoruz. Ve bu nedenle de DarkFactory ve DeepLab girişimlerimi hayata geçirdim… SQL Server gibi tonla birbirinden farklı teknolojiyi birçok proje için kullanıyoruz.


Self-Driving Cars : Overview

In this article, I want to be focus on the physical and software sides of autonomous vehicles. So, smart technologies and autonomous systems…

Why am I preparing this article series?

Two years ago(March, 2016) we started a project to develop self-driving cars. That’s why, we have done a lot of deep research on this subject. These researches included the physical systems of automobiles, sensor systems and all software infrastructures. At the same time, we followed all the educational content in this area. Of course, we have closely followed all competitors in this sector. As a result…


“Go Programming Language” Seminar

We had a wonderful event at Istanbul Commerce University.

Subject : Go Programming Language

Place : Istanbul Commerce University

Time : 5 hours

Speaker : Cihan Özhan

Cihan Ozhan

Founder of DeepLab | Developer, AI Engineer/Hacker, Data Master

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store