Türkiye’nin ilk ‘Uygulamalı Siber Güvenlikte Yapay Zeka’ Eğitimi

Cihan Ozhan
1 min readMar 20

--

2000'lerin başlarından beri siber güvenlik, yazılım ve gene uzun yıllardır yapay zeka alanında yaptığım çalışmaları birleştirerek siber güvenlikte yapay zeka çalışmaları yapıyoruz. Bu konseptlere odaklanan bir de Safebox girişimimiz var, ve tamamen yapay zeka ile savunma ve aynı zamanda saldırı yapabilen ürün ve hizmetler geliştiriyoruz. Bu konsepti farklı şekillerde anlattığım bir çok video, sunum ve makale yayınladım(cihanozhan.com). Genel olarak Offensive AI ve Defensive AI olarak özetleyebileceğimiz başlıklardaki bu uygulama ve araştırma tecrübelerimizi hem sektör profesyonellerine hem de bu alana meraklı genç araştırmacılara aktarmak niyetiyle eğitimler ve etkinlikler düzenliyoruz.

Yapay zeka ile siber saldırı ve savunma tekniklerinden bazılarını uygulamalı olarak anlatacağımız, ve eğitmenliğini üstleneceğim eğitimlerden birini YazanZeka.org ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı(GMKA) işbirliğiyle gerçekleştiriyor olacağız.

Siber Güvenlikte Uygulamalı Yapay Zeka Eğitimi

Program detaylarını ve başvuru formuna aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bu programa şuan için sadece açıklamadaki eğitim kurumlarından katılım gerçekleşebiliyor. Sonraki programlar için takipte kalın…

Cihan Özhan

--

--

Cihan Ozhan